Як розрахувати бюджет на навчання за кордоном?

Навчання за кордоном дедалі стає популярнішим серед студентів з усього світу, а також серед українців. Основними причинами популярності освіти за кордоном є можливість працевлаштування в країні з вищим рівнем життя, отримання якіснішої освіти, ніж у своїй країні та інші. Але, вибір країни навчання та навчального закладу викликає в абітурієнтів велику кількість питань, основним з яких є : як розрахувати бюджет на навчання за кордоном? На яке необхідно відповісти.

Основний питанням при поступленні у ВНЗ за кордоном, зазвичай, є фінансове, у яке входить вартість навчання, витрати на проживання в країні, а також сума, яка необхідна для отримання візи.

Вартість навчання в країнах Європи, США та Канаді, є доволі різною в залежності від мови викладання та типу навчального закладу (приватний або державний). У Польщі вартість навчання, як у державних, так і приватних ВУЗах польською мовою складає 1000-1500 Євро, англійською мовою – 2000-2500 Євро. В Чехії та Німеччині навчання у державних ВУЗах є безкоштовним за умови навчання державними мовами даних країн. В чеських приватних ВУЗах навчання коштує 3000-6000 Євро/рік, у німецьких – від 7000 Євро/рік. Незважаючи на високий престиж Вищої освіти Австрії, вартість навчання у тій країні у державних Університетах складає лише 1450 Євро на рік. В Іспанії вартість навчання у державних ВУЗах різниться в залежності від регіону, так наприклад вартість навчання в районі Андалусія складає в близько 820 Євро/рік, а у Валенсії – 2200 Євро/рік. Якщо говорити про США або Канаду, то там вартість року навчання стартує від 7000-8000 дол. США.

Другим важливим аспектом при виборі місця навчання є вартість проживання у різних країнах. Так, якщо на щомісячні витрати у Східній та Центральній Європі  (Польща, Латвія, Литва, Чехія, Угорщина) вам вистачить 400-500 Євро, то в Іспанії і на Мальті необхідно буде мати 600-700 Євро, у Німеччині або Австрії прийдеться викласти в районі 800 Євро, а у США та Канаді 900-1000 дол. США/міс. Однак, практично в усіх країнах Європи, США та Канади студентам дозволяється працювати 20 годин на тиждень і таким чином заробляти собі на проживання.

Третім пунктом, який варто взяти до уваги, при розрахунку бюджету на навчання є сума, яку необхідно мати для отримання студентської візи. Так, для отримання польської візи треба мати кредитний ліміт в українському банку на суму від 60 тис. грн. або в польському банку рахунок від 8000 злотих. Для Чехії, Латвії та Литви необхідно мати принаймні 4800 Євро на рахунку в банку України. Для Угорщини та Іспанії від 5600 Євро. Для Німеччини треба відкривати блокований рахунок у Німецькому банку на суму від 8500 Євро. Для навчання в Австрії необхідно мати на рахунку принаймні 10 тис. Євро. Для отримання студентської візи в США треба мати від 15 тис. дол. США, для Канади трохи менше, вистачить близько 8000 дол. США.

Якщо ви плануєте поступати в іноземний навчальний заклад, довіртесь в цьому спеціалістам. Міжнародна консалтингова компанія «NOVAR» допоможе вам підібрати оптимальний ВНЗ та програму навчання, оформити документи в обраний навчальний заклад, а також сформувати пакет документів на студентську візу і саме головне (як для батьків, так і для абітурієнтів) –  розрахувати бюджет на навчання за кордоном.

Facebook