Вища освіта в Греції для місцевого населення та іноземців, громадян ЄС, є умовно безкоштовним і надається тільки державними університетами. Проте, це лише той випадок, коли мова йде про викладання на грецькій мові. Також на тренінгу студентам надаються проживання, харчування, необхідна література, медична страховка і навіть знижки на поїздки. Єдине, що потрібно буде заплатити, – це адміністративний збір у розмірі близько 700 євро в рік. Для всіх інших освіту в Греції платне.

Однак є один нюанс, який дозволяє студентам поліпшити своє фінансове становище. Таким чином, сам факт того, що студент навчається в Греції, автоматично видає йому посвідку на проживання в Європі на цей період і дозволяє вам легально заробляти гроші у вільний час, а також пересуватися по Євросоюзу.

Ще однією важливою перевагою для іноземних студентів є відсутність вступних іспитів. Конкурсний відбір серед бажаючих навчатися в Греції грунтується на шкільному атестаті. Ну, ви можете подати заявку на 20 різних факультетів одночасно, і не обов’язково з того ж університету. Однак слід мати на увазі, що документи надсилаються не до вузів, а в державну приймальну комісію, яка працює при Міністерстві освіти. Розгляд її кандидатур здійснюється тільки в період з 20-30 липня.

Що стосується мовної підготовки, навчання в Греції вимагає хорошого знання грецької мови (не нижче B2), а для деяких спеціальностей навіть англійської. Щоб отримати сертифікат, вам необхідно пройти тестування в Університеті Салоніки або в Афінах. Для тих, хто не знає мови, існують спеціальні мовні курси різної складності і тривалості програм, після закінчення яких також здаються іспити.