П’ять фактів про США

Перше за популярністю місце в світі для іноземних студентів.
Третя за величиною країна у світі за розміром і населенням.
Найбільша економіка в світі за номінальним ВВП, і одна з найбільш технологічно розвинених.
Найвищої якості навчальні заклади у світі, багато з яких з найсучаснішими технологічними ресурсами.
Величезний діапазон варіантів освітніх програм.

Розташування та географія

Сполучені Штати Америки (також називають Сполучені Штати, США або Америка) межує з Канадою на півночі, з Мексикою на півдні, з Атлантичним океаном на східі, а зТихим океаном – на західі . Площа США становить приблизно 9,8 мільйонів квадратних кілометрів, це третя за величиною країна в масштабах і населення країни, одна з найбільш етнічно різнорідних та багатонаціональних держав.
США складається з 50 штатів (48 континентальних плюс Аляска і Гаваї), федеральний округ, штат Вашингтон, і невеликі території в Тихому та Карибському басейнах. Столицею є Вашингтон, D.C.

Клімат

Маючи великий розмір та географічне розмаїття, США включають більшість типів клімату з тропічної атмосфери Гаваїв та Флориди до напівзасушливих Великих рівнин; від засушливої пустелі Мохаве до засніжених Скелястих гір, не кажучи вже про холодний арктичний клімат Аляски. Через клімат екологія в США надзвичайно різноманітна, з великою кількістю флори та фауни та дивовижними природними місцями для відвідувачів.

Історія та населення

Ранні поселенці Сполучених Штатів були аборигенними тубільцями (нині називають корінних американців). Потім британці почали осідати на східному узбережжі, і врешті-решт встановили 13 колоній. Ці колонії заявили про свою незалежність в 1776 році від Британії в результаті американської революції. Паризький договір у 1783 році офіційно визнав Сполучені Штати Америки суверенною нацією, а конституція США була підписана 1787 року. США стали наддержавою у ХХ столітті, і це одна з найвпливовіших країн світу.
Сьогодні населення Сполучених Штатів складає трохи більше 326 млн. осіб. Це є етнічно та культурно різноманітним, завдяки довгій історії імміграції, з европейцями, що складають з 70% населення, латиноамериканців 17%, чорношкірих або афроамериканців 13%, азіатців 4% та корінних американців 1%. Англійська мова – основна мова, іспанська – друга найпоширеніша мова.

Суспільство та культура

Загальна метафора, що використовувалася для опису американської культури, – це “плавильний котел”, що означає, що у складі населення представлені різноманітні етнічні та національно-національні ознаки, що поєднує в собі загальну культуру. Незважаючи на те, що серед населення існує сильне відчуття “американця”, більшість згодні з тим, що існують ще дуже відмінні субкультури, особливо за етнічними ознаками (наприклад, іспанці або латиноамериканці).
Сполучені Штати є світською країною, основним принципом якої є відокремлення церкви та держави та свобода для людей, щоб вони могли б поклонятися, кому хочуть. Іншим відмітним чинником є свобода вираження поглядів, що гарантує людям право висловлюватися без страху перед репресіями уряду. Ці індивідуальні свободи допомагають сформувати культуру, де інтерес та навички індивіда можуть бути більш важливими, ніж зв’язки, принаймні, порівняно з іншими країнами.
Спорт є досить популярним у Сполучених Штатах. Американський футбол, бейсбол та баскетбол – це найуспішніші професійні франшизи, а футбол популярний як молодіжний командний вид спорту. Університетські види спорту, особливо американський футбол та баскетбол, також дуже популярні. Наприклад, елітні університетські футбольні програми можуть набирати до 75 000 чоловік.

Економіка

США є найбільшою економікою у світі, і однією з найбільш технологічних. Валовий внутрішній продукт (ВВП) у 2015 році становив приблизно 17,9 трильйонів доларів США, з ВВП на душу населення – приблизно 51 600 доларів США. Американські фірми знаходяться в авангарді технічних досягнень, зокрема стосовно комп’ютерів та медичної, аерокосмічної та військової техніки. Валюта – долар США.

Уряд

США – федеративна республіка з сильною демократичною традицією, заснованою на концепції місцевого контролю. Федеральний уряд ділиться владою з сильними місцевими органами влади у кожній із 50 штатів, округу Колумбія, територій та кількох повітів та міст. На федеральному та місцевому рівнях існує три гілки влади: виконавча, законодавча та судова, де кожен має владу над різними урядовими функціями в системі стримувань і противаг. Юридичний код США базується на загальноприйнятому законодавстві Англії (за винятком Луїзіани, на який все ще впливає Наполеонівський код).

Умови життя та вартість проживання

Умови та вартість проживання в США значно відрізняються залежно від місця розташування та способу життя, але в загальному сенсі вони схожі на те, що вони знаходяться в інших багатих країнах. Споживчі товари, безумовно, легко знайти, а основні потреби, такі як продукти харчування та побутові товари, доступні майже всім людям, які проживають в США. Середня вартість життя дорослої людини, яка проживає в США, становить 2300 доларів США (не включаючи оплату навчання). Як і в більшості штатів, у більших містах вартість життя вище, ніж у невеликих містах; житло може бути дорогим у містах.

Освітня система

Структура
Американську систему вищої освіти адмініструють на трьох рівнях: первинний (у віці від 5 до 11 років або 5-12 років), вторинний (загалом у віці 12-18 років), а також післядипломний або третинний (у віці до 18 років і старше). Учні зобов’язані залишатись у школі до 16 років. Близько 9 із 10 американців отримують сертифікат про закінчення середньої школи, і майже 1 з 3 отримують ступінь бакалавра або вище.

Місцевий контроль

Щоб зрозуміти американську систему освіти, дуже важливо зрозуміти поняття місцевого контролю. Місцевий контроль означає, що місцеві виборні організації освіти, як правило, у формі правління, в місті, штаті та на інституційному рівні, контролюють питання, включаючи характер навчального плану, стандарти прийому та фінансування шкіл, коледжів та університетів. Це означає, що федеральний уряд Сполучених Штатів має відносно незначний вплив над тим, хто і як керує освітою і забезпечує контроль за ступенями, стандартами чи навчальними програмами, що, як правило, є роллю Міністерства освіти в інших країнах.
Виходячи з вище викладеного, у Сполучених Штатах управління та підтримка вищих навчальних закладів у середній школі потрапляє до однієї з двох категорій: громадськість (підтримка уряду) або приватна. Американські коледжі та університети розподіляються приблизно рівномірно між цими двома типами закладів. Чи вищий навчальний заклад є державним чи приватним, не має відношення до якості освіти, хоча найбільш конкурентними, як правило, домінують приватні особи. Незалежно від того, чи заклад є державним чи приватним, він встановить власні стандарти прийому, а майбутні студенти повинні подавати заявки окремо для кожного.

Інформація, що стосується міжнародних студентів

У США є найбільше населення світу серед іноземних студентів: у вищих навчальних закладах США зараз є більше мільйона іноземних студентів.
Відвідувачі – в тому числі іноземні студенти – повинні відповідати суворим критеріям для отримання візи до в’їзду в країну, включаючи документування фінансових можливостей для підтримки програми навчання та демонстрації переконливих зв’язків з рідною країною.
Деякі іноземні студенти мають право працювати неповний день під час навчання та існують програми роботи, пов’язані з різними видами візи, що дозволяє іноземним студентам отримати практичний досвід роботи в рамках своєї навчальної програми.

Мінімальні вимоги для вступу в американський ВУЗ для іноземних студентів:

Наявність атестату про закінчену середню або вищу освіту.
Наявність сертифікату TOEFL, який підтверджує рівень володіння англійською мовою або готовність отримати його на місці.
Відповідність віковим обмеженням – до 35 років.
Наявність документа, що підтверджує існування на банківській картці суми 8000 – 10000 доларів для першого року навчання.

Безперечними лідерами серед ВУЗів США вважаються Йель, Каліфорнійський Технологічний інститут, Стенфорд, Гарвард, Прінстонський Університет та Масачусетський Технологічний Інститут та Чикагський Університет. Однак, є багато інших, не менш престижних закладів, які надають якісну освіту у крайні. Це Колумбійський Університет, Університет Пенсільванії, Університет Дюка, Мічіганський Університет, Університет Карнегі-Меллон та інші.