Розповідь студентки про освіту у Литві під час пандемії COVID-19

Ілона, студентка Mykolas Romeris University (Вільнюс, Литва)

Я завжди була зацікавлена в навчанні в Європі, оскільки там можна ознайомитися з різними культурами, вільно подорожувати та потаваришувувати зі студентами із різних куточків світу. Литва мене привабила своїми низькими цінами на  навчання, в порівнянні з іншими країнами. Університет Миколаса Ромеріса має багато різних відгуків від студентів, є членом Erasmus спільноти, яка дозволяє навчатися в іншій країні на протязі одного року. Всі викладачі професіонали свого діла та зацікавленні в тому, щоб студент навчався. Вільнус чудове місто з багатою культурною  спадщиною. Населення  розмовляє литовською, хоча англійська та російська зустрічаються доволі часто.  

З вступом в мене не було ніяких проблем, після того як я була зарахована, я перерахувала гроші до університету, вони мені вислали листа в якому зазначалось, що я студентка, вартість навчання та термін. З цим листом, негативним тестом на COVID та  по біометрії я заїхала до країни. На протязі 90 днів я мала зробити тимчасову карту резидента країни. Після подачі  документів мені видали карту резидента через місяць. Її необхідно поновлювати  кожного року.  

По приїзду в країну в аеропорту беруть ваші дані, адресу де ви плануєте ізоляцію, номер телефону та e-mail. Під час самоізоляції можна виходити на вулицю лише за харчовими продуктами, бажано залишатися вдома навіть якщо ніхто не буде вас перевіряти. Литва-маленька країна, вони дуже серйозно відносяться до пандемії COVID та правил безпеки, особливо молоді люди.  

З середини жовтня до квітня всі університети проходять навчання в онлайн формі. В цьому році, студенти які не мають змоги приїхати до Литви можуть навчатися онлайн з їхніх країн. Взагалі в навчанні онлайн немає нічого поганого, всі так само відповідально відносяться до навчання та домашньої роботи. Ми використовуємо систему університету або гугл зустрічі. Екзамени в середині семестру ми також здавали онлайн. Стосовно екзаменів в кінці семестру нас ще повідомлять. Канікули триватимуть цілий лютий.  

Студенти тут також мають змогу підробляти, багато міжнародних компаній наймають робітників.  

По Еразмус програмі я можу поїхати на рік в іншу країну, серед цих країн вся Європа, країни Середньої Азії, Китай, Японія. Еразмус спонсорує студентів та надає їм стипендію. Тобто ви платите за навчання в Литві та можете жити в Англії або Іспанії на  протязі року і вам ще виділяють стипендію. Також за навчання в Литві я плачу як студент з Євросоюзу, вони надаюсь українцям знижку на навчання, також якщо оцінки  високі, то можна отримати ще більшу знижку.   

Студенти з моєї групи з різних куточків світу. Взагалі я б радила поступати до Литви, я тут почуваюсь комфортно і люди дуже вічливі та відкриті.

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *