Карлов Університет м.Прага

Univerzita Karlova

Карлов Університет в Празі – найпрестижніший вищий навчальний заклад в Чехії, найстаріший університет Центральної Європи, заснований в 1348 році Чеським королем і Римським імператором Карлом IV.

Університет входить в Асоціацію Європейських ВНЗ, поряд з Оксфордом, Лейденом, Бонном, Сорбонною, Болоньєю і Університетом Женеви.На його факультетах читають лекції викладачі з провідних університетів світу. ВУЗ входить 1% ТОП ВУЗів світу, отримавши диплом європейського рівня випускники мають великі кар’єрні перспективи.

Тут навчаються студенти з 48 держав, причому серед них досить багато американців, англійців, німців, австрійців і представників інших країн, що відрізняються високим рівнем соціально-економічного розвитку. Цьому сприяє високий міжнародний авторитет, міжнародне визнання дипломів і якість підготовки фахівців.

На сьогоднішній день Карлов Університет має 17 факультетів ( 14 в Празі, 2 в Градец – Кралове, 1 в Пльзені) .

Факультети:

Юридичний факультет проводить навчання за спеціальністю “ Право та юриспруденція”, тривалість навчання – 5 років ( неподільна магістратура).

Для зарахування на навчання потрібно надати в приймальну комісію результати Національних порівняльних іспитів, які проводяться 6 разів на рік організацією SCIO ( перший іспит проводиться в грудні, останній в травні), можна здавати іспити декілька разів щоб надати кращий результат. 

Від абітурієнтів не вимагають сертифікат знання чеської мови. 

Зарахування на юридичний факультет є доволі складним, тому абітурієнти поступають на “нульовий курс” юридичного факультету щоб підготуватись до вступних іспитів. 

1-й медичний факультет

Спеціальності: Загальна медицина ( 6 років); Стоматологія (5 років); Сестринська справа (3 роки); Спеціалізація в медицині ( Адиктологія,Дієтологія,Фізіотерапія – 3 роки), Адиктологія (2 роки – магістратура).

1-й медичний факультет являється старійшим медичним факультетом в Центральній Європі і самим великим факультетом в Чеській Республіці. Щороку сюди оступає 700-800 абітурієнтів на спеціальність “Загальна медицина”. Практичні заняття проходять в 5 празьких лікарнях . 

Вступні тести з біології,хімії та фізики.

Іноземні абітурієнти повинні надати  сертифікат знання чеської мови рівня С1.

2-й медичний факультет. Забезпечує навчання у всіх областях медицини, дозволяє отримати більш глибокі знання в дитячій медицині.

В навчанні робиться акцент на аспектах здорового розвитку людського життя і хвороби від внутрішньоутробного періоду до високого розвитку. Студенти 2-го медичного факультету детальніше вивчають педіатрію, ортопедію,психіатрію, неврологію,  гематологію,онкологію,  кардіологію, стоматологію та інші спеціалізації.

Факультет тісно співпрацює з клінічною лікарнею Мотол, завдяки чому студенти отримують сучасну медичну освіту. 

Факультет проводить сурові вступні іспити, на навчання зараховують лише 200 абітурієнтів. 

Вступні іспити.

 • Перший тур іспит  з біології,хімії, фізики.
 • Другий тур співбесіда на якій абітурієнт повинен аргументувати вибір обраної спеціальності.

Сертифікат знання чеської мови не вимагають, на співбесіді оцінюють знання мови. 

3-й медичний факультет   

Навчання і клінічне навчання проводиться в приміщеннях третього медичного факультету в університеті лікарні Виноград, в рамках національного Інституту здоров’я, Інститут нормальної, патологічної та клінічної фізіології, в лікарні Булковка, психіатричні Центр Праги, Інститут Матері і дитини в Празі, Центральний військовий госпіталь і лікарня Сестри милосердя Святого Карла Борромео, Прага.

Акцент робиться на інтегроване проблемооріентіроване навчання і вивчення інтердисциплінарних дисциплін. Вже з першого року навчання ведеться на конкретних клінічних ситуаціях, завдяки чому студенти розвивають логічне мислення і вчаться самостійного прийняття рішень.

3-й медичний факультет включає в навчальні плани гігієну і профілактику, трудову і туристичну медицину, медичне право, медичну етику, наукову методологію і пропонує широкий вибір курсів за вибором.

Вступні тести з біології, хімії, фізики ( екзамени залежать від спеціалізації), співбесіда – на магістратуру. 

Сертифікат знання чеської мови не вимагають, але абітурієнти повинні володіти мовою на рівні С1 ( рівень мови визначається на співбесіді).

Медичний факультет в Пльзені ( загальна медицина, стоматологія).

Медичний факультет у Пльзені був заснований в жовтні 1945 року в якості частини Карлова Університету. Факультет акредитований на два магістерські програм і докторські програм. Обидві програми пропонуються також англійською мовою.

Перші два роки навчання спрямовані на вивчення теоретичних спеціальностей – біології, біофізики, анатомії, гістології, фізіології і біохімії. На третьому і на четвертому курсі вивчаються доклінічні предмети – патологічна анатомія, патологічна фізіологія, мікробіологія, фармакологія і починається клінічне навчання. На старших курсах вивчаються клінічні спеціальності.

Вступні іспити 

 • перший тур тести з біології, хімії, фізики, загальний тест
 • другий тур співбесіда 

Потрібно надати сертифікат знання чеської мови рівня В2.

Медичний факультет в Градец – Кралове ( загальна медицина, стоматологія, медична біоаналітика, санітарія, охорона здоров’я )

Медичний факультет у м Градец Кралове був заснований в 1945 році, спочатку в якості філії факультету загальної медицини, а потім став незалежним факультетом Карлового університету.

Перші два роки спрямовані на вивчення основних теоретичних дисциплін та отримання першого досвіду роботи з пацієнтами. Наступні два роки студенти вивчають доклінічні дисципліни, терапію і хірургічну пропедевтику і деякі клінічні спеціальності. На третьому курсі студенти складають іспит з англійської мови в області медицини. На п’ятому курсі вивчаються клінічні предмети. Останній рік навчання студенти працюють з пацієнтами.

Вступні тести з біології,хімії і фізиці, санітарії та стоматології ( залежно від спеціалізації)

Фармацевтичний факультет в Градец – Кралове.

 Фармацевтика. Санітарна біоаналітика ( медичний лаборант (бакалавр), спеціаліст лабораторії ( магістр))

Фармацевтичний факультет Карлового університету в місті Градец Кралове був заснований в 1969 році. Він увібрав в себе старі і давні традиції дослідження фармацевтики від основ Алма-матер. Студенти можуть відвідувати лекції, семінари, практичні заняття, лабораторні роботи, екскурсії, консультації та інші форми навчання, отримувати кредити і проходити випробування.

Вступні письмові іспити з хімії,біології та загальним предметам. Додатково профільні предмети в напрямку  Санітарна біоаналітика на магістратуру).

Потрібно надати сертифікат знання чеської мови рівня В2.

Філософський факультет 

Спеціальності : філологія ( практично усі мови), психологія, соціологія, соціальна робота, політологія, педагогіка, інформаційні дослідження, логіка, театральне мистецтво, естетика, кінематограф, лінгвістика та інші. 

Філософський факультет в Карловому Університеті в Празі є традиційним центром навчання. Його репутація заснована на неперевершеній кількості спеціальностей, які можна вивчати тут. 

Щороку тисячі людей бажають вступити на цей факультет. Філософський факультет налічує близько 8000 студентів, які часто стають лідерами громадського життя в Чехії. На факультеті є можливість поєднувати спеціалізації.

Вступні іспити залежать від спеціалізації можуть бути письмові або усні екзамени по загальним і спеціальним предметам. 

Сертифікат знання чеської мови не вимагають

Природничий факультет

Програми навчання: Біохімія; Біологія; Демографія;Екологія та захист навколишнього середовища; Географія; Геологія; Хімія; Клінічний та токсикологічний аналіз; Спеціальні хіміко-біологічні напрямки; 

Був заснований через жваву діяльність будівництва приміщень для надання  освіти.  Для будівництва був  обраний Альберт, у мальовничому районі Праги, який призначений для вищої освіти. У стінах факультету навчалося багато знаменитих діячів, таких, як Ян Святополк Преслі, Альберт Ейнштейн, Богуслав Браунер, Алег Хрдличкой, Ярослава Гейровсій.

Без вступних іспитів йде прийом на спеціальності програми «Геологія» – Геологія; Геотехнологія; Економіка природних ресурсів

Вступні іспити залежать від спеціальності. Можуть бути представлені у вигляді загальних тестів і тестів з хімії, біології, географії, математики – вступ на бакалаврат.

Здача профільних екзаменів – вступ на магістратуру. 

Сертифікат знання чеської мови не вимагають

Фізико-математичний факультет 

Напрямки навчання: Фізика; Інформатика; Програмування; Математика; Астрономія; Біофізика та їх похідні.

Факультет був заснований в 1952 році, З поступовим розвитком науки і практики зростає кількість студентів з математики та фізики та кількість викладацького склад. Факультет за час свого існування випустив багато вчених, викладачів університетів і вчителів середніх шкіл. На факультеті проводиться навчання ступеня бакалавр та магістр. 

Вступ на бакалавра. Спеціальність «Фізика»: вступні іспити відмінені. Спеціальності «Інформатика» і «Математика»: іспити з математики та англійської мови 

Вступ на магістра – іспит з профільних предметів. 

Потрібно надати сертифікат знання чеської мови рівня В2.

Педагогічний факультет 

Спеціальність «викладач» в Чехії має на увазі комбінацію 2-ух дисциплін: наприклад, англійська мова і математика, хімія і біологія і ін. Педагогічний факультет крім викладацької діяльності здійснює також  наукову діяльність, та видає журнали «Альма-матер», «Музична освіта», «Педагогіка», «Спеціальна освіта та художня освіта» На педагогічному факультеті, крім широкого спектра учительських спеціальностей, є такі спеціальності, як «Психологія», «Педагогіка», «Спеціальна педагогіка».

Вступні іспити можуть проходити в 1, 2 або 3 тури і залежать від спеціальності.

 • творчий іспит визначає творчі передумови до навчання.
 • письмовий іспит складається з предметів передбачених спеціальністю.
 • усний іспит спрямований на перевірку здатності і бажання абітурієнта вчитися.

Рекомендовано знання англійської мови на рівні В2

Факультет соціальних наук

Спеціальності: економіка, міжнародні територіальні дослідження, політичні науки та міжнародні відносини, соціологія та соціальна політика, ЗМІ та журналістика та інші.

Факультет заснованого в 1990 році, після розпаду колишнього факультету журналістики, головною задачею факультету  є розвиток науки і наукових досліджень в соціально-наукових спеціальностях, які прямо або побічно пов’язані з державним управлінням, соціальної, політичної, економічної і культурного життя суспільства.

На факультеті проводиться навчання ступеня бакалавр та магістр. 

Вступ на бакалавра. Іспити залежать від спеціальності і діляться на 2 типи: усний та письмові. Можуть включати тести із загальних предметів, математики, усні іспити. Деякі спеціальності вимагають Національний порівняльний іспит SCIO.

Вступ на магістра – профільні іспити за спеціальностями.  

Не вимагають  надання сертифікату знання чеської мови.

Факультет фізичної культури  і спорту

Програми навчання: Спеціалізація в медицині;Фізична культура та спорт ( вибір спортивної спеціалізації).

Один з наймолодших факультетів Карлового університету в Празі. Він став його частиною в 1959 році спочатку як інститут фізичної культури і спорту, з 1965 року факультет університету. Першооснова навчання на факультеті була направлена на шкільних вчителів фізичної культури, але зараз університет здійснює підготовку бакалаврів, магістрів, докторів, підвищення кваліфікації та тренерські курси для спортивних спілок.

Вступ на бакалавра. Іспити залежать від спеціальності. Можуть включати іспит на талант, тест із загальних предметів (фізіологія, біологія, фізика), тест по орієнтації в спеціальність, тест зі спеціальних предметів (економіка, соціологія, фізіологія, психологія, історія спорту), тест з іноземної мови

Вступ на магістратуру – профільні іспити за спеціальностями.  

Факультет гуманітарних наук

Факультет гуманітарних досліджень був створений у 2000 році  з інституту теоретичної освіти Карлова Університету. За задумом, з яким створювався факультет, він переслідує такі цілі: вищу освіту в гуманітарній області, наукова робота в широкому діапазоні наук про людину і людському суспільстві, подальший розвиток дослідження з індивідуальним навчальним планом.

Студенти самі складають свою навчальну програму, вибираючи курси в області філософії, історії, культури, соціальної антропології, економіки, психології та соціології.

Вступ на бакалаврат. Вступні іспити передбачають  переклад тексту з однієї з міжнародних мов (англійська, французька, німецька) та питання по тексту чеською мовою

Вступ на магістратуру – профільні іспити за спеціальностями.  

Не вимагають  надання сертифікату знання чеської мови.

Три теологічних факультети:

 1.  Католицький теологічний факультет
 2. Євангельський теологічний факультет
 3. Гуситський теологічний факультет

Зарахування на навчання проводиться на підставі складання вступних іспитів які залежать від спеціальності. Можуть включати співбесіду і тести на знання історії, мистецтва, літератури, іноземної мови, психологічні тести,релігійні та історичні питання. Також проводиться співбесіда за певними напрямами навчання.  

На деяких факультетах можливе навчання на англійській мові, а саме:

 • медичний (загальна медицина, стоматологія);
 • фізична підготовка і спорт (фізіотерапія, фізична культура і спорт).

Навчання чеською мовою для іноземних студентів безкоштовно, англійською мовою від 7 000 до 15 000 доларів на рік.

Для зарахування на навчання абітурієнти повинні скласти вступні іспити залежно від обраного напрямку навчання та  пройти усну співбесіду на знання чеської мови. або надати  сертифікат знання чеської мови рівня В2,С1 залежно від обраної програми навчання. 

Навчання на всіх факультетах можливо з отриманням диплома бакалавра, магістра та захист докторської дисертації.

Терміни навчання: 3-7 років

Початок навчання: 1 вересня.

Щоб отримати консультацію щодо програми навчання та умов зарахування у Карлов Університет м.Прага звертайтесь до спеціалістів компанії NOVAR.

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *